Nieudany makijaż permanentny: czy można coś na to poradzić?

Makijaż permanentny to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych usług oferowanych w salonach kosmetycznych, a często także kosmetologicznych. Decydują się na niego panie, które nie mają czasu, by codziennie rano dbać o swój wygląd lub po prostu nie lubią samodzielnie wykonywać kompletnego makijażu. Zabieg daje bardzo dobre efekty, ale pod warunkiem, że został przeprowadzony przez doświadczoną specjalistkę. Z tym niestety bywa różnie. Czy nieudany makijaż permanentny można poprawić? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

Wszystko zależy od konkretnego przypadku

Nieudany makijaż permanentny może mieć różne oblicza. W niektórych przypadkach rzeczywiście doszło do serii fatalnych pomyłek, przez co klientka wygląda strasznie lub komicznie. W takiej sytuacji, jeśli makijaż jest mocno rozlany, jedynym ratunkiem będzie poddanie się zabiegowi laserowego usuwania pigmentu. W skrajnych przypadkach konieczna może być nawet operacja plastyczna!

Na szczęście do takich sytuacji dochodzi stosunkowo rzadko. Znacznie częściej klientki po prostu nie są zadowolone z końcowego efektu i chcą tylko wprowadzić kilka zmian w swoim makijażu. Wówczas wykonuje się tzw. pigmentację korygującą. Wyrównanie linii, uzupełnienie ubytków, poprawienie symetrii – takie działania mogą przynieść bardzo dobre rezultaty i uratować wygląd kobiety.

Lepiej zapobiegać takim sytuacjom

Nieudany makijaż permanentny praktycznie zawsze jest efektem przesadnych oszczędności. Klientki dają się skusić bardzo niskiej cenie i wybierają gabinety, w których pracują niedoświadczone kosmetyczki, często stażystki. To fatalna decyzja, która może skutkować nawet życiowym dramatem i pociąga za sobą dalsze, znacznie większe wydatki.

Na zabieg wykonania makijażu permanentnego należy się umówić w salonie, który ma duże doświadczenie w wykonywaniu tego typu usług. Najlepiej skorzystać z polecenia zadowolonej przyjaciółki. Jeśli nie masz zaufania do specjalistki, to najpierw poproś o zrobienie makijażu, który ewentualnie będzie łatwy do poprawienia – np. pigmentację brwi.

Pamiętaj również, że podejrzanie tani zabieg wykonania makijażu permanentnego, może być niebezpieczny dla Twojego zdrowia. Niska cena zawsze wynika z dwóch czynników: słabych umiejętności kosmetyczki oraz używania najgorszych barwników. Te drugie mogą wywołać nieprzewidzianą reakcję alergiczną skóry czy oczu. Pisząc krótko: nie ryzykuj!