Jak ukryć efekty nieprzespanej nocy? Poradnik krok po kroku

Przez całą noc pracowałaś nad pilnym projektem? Może dziecko było bardzo niespokojne lub masz za sobą wyjątkowo udaną imprezę i zwyczajnie nie zdążyłaś zmrużyć oczu? Efekt zawsze będzie taki sam. Nieprzespana noc pozostawia na twarzy dobrze widoczne ślady. Jeśli nie chcesz, aby wyszło to na jaw, a musisz przyjść do biura czy stawić się na ważnym spotkaniu, sięgnij po sprawdzone triki makijażystów. W tym poradniku pokażemy Ci, jak krok po kroku ukryć efekty nieprzespanej nocy.

Krok 1 – zadbaj o oczy

Przekrwione oczy zawsze zdradzą, że masz za sobą nieprzespaną noc. Dlatego zacznij od użycia kropli zwężających naczynia krwionośne lub tzw. sztucznych łez, dzięki którym Twoje gałki oczne nabiorą blasku.

Krok 2 – róż na policzki

Użyj go nawet jeśli na co dzień tego nie robisz. Odrobina różu na policzkach ożywi Twoją twarz, doda jej witalności i ukryje zaczerwienienia wysiłkowe. Najlepszy będzie róż matowy. Nałóż go zarówno na kości policzkowe, jak i czoło oraz krawędź brody.

Krok 3 – korektor

Niezbędne wyposażenie „makijażowej apteczki pierwszej pomocy”. Korektor pomoże Ci ukryć cienie pod oczami (nazywane potocznie workami). Pamiętaj, aby wybrać korektor o ton jaśniejszy od podkładu. Wystarczy nanieść odrobinę kosmetyku pod oczy i delikatnie wklepać. Jeśli cienie są bardzo wyraźne, bo to była już kolejna nieprzespana noc, pomóż sobie podkładem.

Krok 4 – kredka do oczu

Zapomnij o czarnej! Ciemna linia wokół oka tylko podkreśli zaczerwienienie gałek i worki pod oczami. Najlepszym wyborem będzie kredka w kolorze białym lub kremowym. Kreskę wykonaj na wewnętrznej krawędzi dolnej powieki. Jeśli masz wprawę, możesz także wykonać tzw. smokey eye – jest to bardzo efektowny rodzaj makijażu, który skutecznie maskuje zmęczenie.

Krok 5 – pomadka

Nie polecamy stosowania czerwonej, efektownej szminki. Będzie ona zbytnio kontrastować z bladością zmęczonej twarzy i przez to niepotrzebnie zwracać na nią uwagę. Znacznie lepszym wyborem będzie pomadka w jasnym, naturalnym kolorze. Możesz również sięgnąć po pastelowy błyszczyk.

Zadbaj również o odświeżenie włosów. Jeśli nie masz czasu na ich umycie, zastosuj suchy szampon. Pamiętaj też, aby tak zaplanować sobie dzień, by wieczorem móc się wcześniej położyć spać. Organizmu nie da się oszukać i na pewnym poziomie zmęczenia nie ukryjesz tego żadnymi trikami makijażystów.